Fifty Shades of Grimm - 1. část

31. března 2014 v 19:12 | Tia
Téma: Grimm
Pár: Nick & Adalind
Děj: Víceméně navazuje na první díl, ale vyvíjí se jinak :) Nick ale nikdy předtím nepoznal Juliette... :P
Poznámka: Nemá NIC společného s trilogiíí 50 Odstínů, POUZE NÁZEV :)
Aby jste ji četli, netřeba znát moc dobře seriál ;) :D
Věnováno Alejah Arlene Rose a Juliette :)
Vyšel jsem s Hankem ze zlatnictví, šťasten, že jsme pro Debbii, Hankovu pátou snoubenku vybrali prsten. Hank byl totižto třikrát ženatý a jednou skoro. Taky je to můj parťák v řešení portlandských vražd. Jsme takhle spolu už pět let od našeho prvního případu, kde jsme vyšetřovali smrt jedné školačky.
,,Doufám, že ti to tentokrát vyjde, Hanku." Zasmál jsem se, ale myslel jsem to taky trochu upřímně. Být svědkem na pěti svadbách by mi bohatě stačilo.
,,Jo, to já taky." Uchechtnul se a namířili jsme do mého auta. Chtěl jsem odemknout, ale nikde v kapsách jsem nemohl najít klíčky. Prohledal jsem všechny asi pětkrát, no ani stopa po nich.
,,Nenechal sis ty klíčky v obchodě? Mohly ti vypadnout," nadhodil Hank.
,,Asi jo, doběhnu tam. Zatím nezdrhni jako u druhé svatby, ok?" Uchechtnul jsem se při té vzpomínce. Den před jeho druhou svatbou jsem mu uspořádal rozlučku se svobodou a trochu jsme to přehnali. Možná si vlivem alkoholu uvědomil, že se ženit nechce, protože na druhý den D u oltáře zezelenal a utekl pryč. Nebo to může být kvůli filmu Nevěsta na útěku, který jsme spolu jednou skoukli.
Hank zvedl ruce. ,,Prokoukls mě." Ale to už jsem ho skoro neslyšel, protože jsem otevíral dveře od zlatnictví. Šmejdil jsem tam asi pět minut, musel jsem vypadat jako veverka, co hledá zahrabané oříšky. Trochu jsem se taky tak cítil.
Hledal jsem klíčky dalších pár minut, než jsem si všiml černovlasé prodavačky, která se na mě za pultem šklebila a měla hledaný předmět v ruce. Moje oči se jako samy od sebe protočily a já spěchal k černovlásce.
,,To nebylo hezké." Mrkl jsem na ni.
,,Bylo to zábavné." Další mrknutí, tentokrát od ní. Zakroutil jsem nad tím hlavou, trochu se zamračil a vydal se pryč ze zlatnictví.
Jenže jsem nedával pozor a vrazil do někoho.
,,Omlouvám se, nedával jsem pozor." Rychle jsem vyšramotil a podíval se do azurových očí, které na mě hleděly. Byly chladné, zamrzlé a jako bez citu. Naskočila mi z nich husí kůže.
,,To bych si teda prosila," odpověděla modrooká blondýnka a obešla mě. Okamžitě jsme se za ní ohlédl a všiml si, že je tváří ke mně, ale už mě nehypnotizovaly její modré oči. Měla místo nich prázdno. Blonďatou barvu vlasů nahradila bílá a celý obličej se jí zkřivil do něčeho odporného, co jsem zatím vídal jen v hororech. Ani jsem neřekl švec a její tvář byla zase zpátky, no vypadala zkoprněle a překvapeně. Hned se ode mě odvrátila a pokračovala v rychlé a elegantní chůzi.
Neváhal jsem a rozeběhl se za ní. Chytil jsem ji za loket a prudce ji otočil ke mně.
,,Co jsi zač?" Vykřikl jsem na ni. Nasadila překvapenou masku, ale v očích jsem jí viděl jiskřičky smíchu.
,,Nevím, o čem to mluvíš." Odpověděla jemně a vykloubila mi ruku a obrátila se ke mně zády. Zaúpěl jsem bolestí a držel jsem si paži. Všiml jsem si ale jmenovky na její právnické uniformě.
Adalind.
No nic, budu ji muset najít a zjistit to jindy. S bolavou rukou jsem mířil k autu, kde Hank naštěstí byl. Právě telefonoval, ale podíval se na mě. Nerozbolavělou rukou jsem mu ukázal klíčky a odemkl auto. Hned jsme tam nasedli a jeli do práce.
,,Volal mi kapitán, máme nový případ," oznámil mi Hank, když zavěsil. ,,Našli na kraji Talon Creeku nějakou ruku."
,,Proč to máme my? Muselo to udělat nějaké zvíře." Podivil jsem se, my řešíme jenom vraždy, ne zvířecí útoky. ,,To tam nenašli žádné stopy?"
,,Právěže jo, ale jenom stopu lidské boty. Kromě toho ještě objevili Ipod a hledají další části těla." Odpověděl okamžitě.
,,Aha."
,,Ale ty nepojedeš, Nicku. Kapitán chtěl, aby si se zastavil na stanici. Vyhodíš mě tam a já si vezmu služební auto."
,,Nevíš, co by po mně mohl chtít?" Zeptal jsem se, protože mi to přišlo divné, vždycky, když kapitán někoho volal, chtěl ho vyhodit. Začal jsem se trochu bát, protože bych nevěděl, co dělat, kdybych nebyl nadále detektivem a představa pracovníka KFCčka se mi hnusila.
Byl jsem srdcem, duší i tělem a čímkoli dalším detektivem a svoji práci jsem miloval. Už od prvního případu jsem se tak cítil a ten pocit, když můžete mluvit za mrtvoly, chytat jejich vrahy a přidat ruku k dílu pro dobrou věc je nezapomenutelný a byl bych ztracený, kdybych ho už znova nezažil. Svojí prací jsem žil.
,,Určitě tě nevyhodí, jestli přemýšlíš o tomhle," poznamenal Hank, který si musel všimnout mého neklidu. ,,Jsi jeden z nejlepších na okrsku." Dodal rychle. Usmál jsem se nad tou pravdou. Nebyl to ovšem samolibý úsměv, věděl jsem, že jsem dobrý, ale nevychloubal jsem se tím každému na potkání.
,,Možná máš pravdu." Usoudil jsem nakonec a zaparkoval na mém místě. Rozloučil se s Hankem, jenž nakonec zastihl Wua a jel s ním. S povzdechnutím jsem se vydal směrem ke kapitánovy kanceláře.
Cestou jsem se díval na mladou trojčlennou partu kluků, která tam stála a mluvila s policajtem. Určitě pouliční výtržnictví nebo nějaká malá vloupačka, pomyslel jsem si při pohledu na ně. Ale když jsem se díval na toho posledního z nich, co byl nejvíc zamlklý, opět v ten den se mi objevila husí kůže.
Ten kluk totižto vypadal jako had, ještě na mě otevřel pusu a dal mi možnost vidět lepkavý, rozeklaný a hrdě se svíjející jazyk. Nad tím i pod byly špičáky, ostré jako dýka a oddělené pravidelnými centimetrovými mezerami. Nad ústy měl místo nosu nozdry, které se při každém nádechu zvětšovaly a zmenšovaly. Oči měl taktéž přeměnené, byly víc zešikmené. Čelo bylo taky jiné, nebylo lidské, nýbrž vypadalo, jako by bylo poskládané z šupin barvy lidské kůže.
Bezděčně jsem ustoupil a narazil na tvrdé tělo. Otočil jsem se a uviděl tam stát Kapitána Seana Renarda.
,,Zdravím," řekl jsem rychle a ještě jednou se ohlédl na chlapce. Naštěstí měl normální tvář. Určitě se mi to jenom zdálo, problesklo mi hlavou a má skeptická část zběsile přikyvovala, zatímco ta pověrčivá dumala nad Adalind a záhadným výtržníkem. Radši jsem se otočil zpět na kapitána.
,,Ahoj, Nicku." Opětoval pozdrav a přišel rovnou k věci. ,,Tvoje teta Marie je v portlandské nemocnici. Dám ti na tři dny volno, aby ses o ni mohl postarat."


1. část mojí první (:D) povídky na téma Grimm je za námi :) Líbí se vám? Jaký máte názor? Má vůbec cenu publikovat další části? Prosím okomentujte :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Juliette Juliette | Web | 31. března 2014 v 22:10 | Reagovat

ÁÁÁÁ konečně někdo jiný než já :D jsem moc ráda, že sis vybrala právě tohle téma, myslím, že seriál je super a je velká škoda, že těch povídek není víc. Myslím, že je jen na nás aby jsme to daly dopořádku :D :D no jinak 1. kapitolka nádherná, moc se mi to líbí...jen tak dál. :)

2 Juliette Juliette | Web | 31. března 2014 v 22:17 | Reagovat

Ještě jsem zapomněla na jednu věc :D děkuju za věnování :) jsi první blogerka, která mi věnovala kapitolku, takže moc děkuju a těším se na další :)
PS. tvoji ikonku aff přidám, hned jak budu mít malinko času, jen se zeptám koho by jsi tam chtěla :)

3 A.A.R. A.A.R. | Web | 1. dubna 2014 v 15:21 | Reagovat

Táák, co bych řekla? Moje první FF Grimm přečtená povídka je za mnou a jaké z toho mám pocity? Zaujalo mě to (stejně jako trailer, ale to není podstatné) a moc se mi líbí, jak dokážeš něco popsat :) (Pokud se nemýlím, tak je to úplně stejné, jako v seriálu, že ano? Už jsem to dlouho neviděla, takže...no, moc si to nepamatuju :D )
Nedočkavě budu vyčkávat další kapitoly a hodně mě zajímá, co se z toho vyvine :)
PS: Moc děkuju za věnování, překvapilo mě to :)

4 Tia Tia | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 15:49 | Reagovat

[1]: [2]: Taky si říkám, že to je škoda, je to výborný seriál :3 Jo, my to dotáhneme :D A děkuju, bála jsem se reakcí už jen kvůli tématu a páru :D
[3]: Děkuju :) A ne, v seriálu kupoval zásnubní prsten Nick a neoslovil Adalind, ale to není zas moc důležité :D A není zač ;)

5 Perla Perla | Web | 1. dubna 2014 v 22:08 | Reagovat

Tak podľa mňa by si v tejtopoviedke mala rozhodne pokračovať! Páči sa mi, že nie je na tému TVD, no tento seriál som ešte nevidela a vyzerá v skutku zaujímavo. Asi ho vyskúšam. :D
Celú jej tvár som mala už na začiatku pred očami ako sa ukázala Hankovi, no tá animácia ma ešte len utvrdila v tom, že kebyže ju zbadám niekde v obchode, asi zdrhnem alebo chytám infarkt. Buď alebo. :D
Takže vo mne máš čitateľku zaručenú.

6 Krystý Krystý | Web | 2. dubna 2014 v 19:22 | Reagovat

Konečně taky něco na Grimma. Je to jeden z mých nej seriálů takže tohle budu číst určitě...

7 Hanni Hanni | Web | 30. dubna 2014 v 14:01 | Reagovat

To je úžasný.Skvěle napsané a už se těším na další díl :)

8 Melisa Melisa | Web | 30. března 2015 v 1:40 | Reagovat

Ále no né :D Já taky píšu o Grimmovy,netušila jsem,že ještě někdo jiný! :) To jsem ráda.Těším na další díl :3 Jinak celkově pěkný blogís ˇˇ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama